O KONKURSIE

GRAND VIDEO AWARDS TO OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCÓW WIDEO W SIECI
Ideą GVA jest uhonorowanie tych najbardziej kreatywnych, oryginalnych i nowatorskich autorów oraz promocja najlepszej twórczości wideo w polskim Internecie.

JAKOŚĆ WIDEO – JAKOŚĆ KANAŁU – JAKOŚĆ WIDZA
GVA to odpowiedź na najnowszy trend marketingowy w sieci, w którym wysoka jakość materiału wideo (a co za tym idzie potencjał marketingowy grupy docelowej kanału) staje się ważna na równi z liczbą jego odtworzeń w sieci.

SPOTKANIE TWÓRCY – MARKETERZY
Na gali rozdania nagród najlepsi twórcy wideo w sieci spotkają się z marketerami zainteresowanymi nowymi kanałami dotarcia do klientów.

PROFESJONALNE JURY
W przeciwieństwie do innych konkursów, gdzie o wynikach decyduje liczba oddanych esemesów lub like’ów, w jury GVA zasiadają specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, eksperci z agencji reklamowych, dyrektorzy zarządzający uznanych marek.

ZAANGAŻOWANA WIDOWNIA
Twórcy najpopularniejszych kanałów angażują do konkursu GVA swoją widownię, która poprzez głosowanie online wybiera zwycięzcę Nagrody Widzów.

KATEGORIE KONKURSU

KATEGORIE GŁÓWNE

  1. Branded content – wideo zrealizowane we współpracy komercyjnej i promujące markę/produkt/usługę/ideę w nienachalny i atrakcyjny sposób. Nie są to klasyczne spoty reklamowe.
  2. Hobby – materiały pokazujące życie z pasją, prezentujące osoby o szczególnych zainteresowaniach, filmy o spędzaniu wolnego czasu.
  3. Podróże – wideo ukazujące podróże i podróżników, prezentujące ciekawe miejsca w Polsce i na świecie, zabytki kultury i zjawiska naturalne.
  4. Edukacja, nauka, technika – materiały popularyzujące odkrycia naukowe i naukowców, filmy o technice i technologii, filmy edukacyjne.
  5. Publicystyka – materiały wideo zmuszające do myślenia, zawierające subiektywne spojrzenie autorów. Kategoria Publicystyka jest otwarta zarówno dla twórców wideo w internecie, jak i dziennikarzy pracujących w profesjonalnych redakcjach mediowych.
  6. Wideorozmowa – wywiady i rozmowy bez ograniczeń tematycznych. Ocenie podlegać będzie przede wszystkim atrakcyjność tematu rozmowy oraz sposób jej przeprowadzenia (warsztat prowadzącego, research, trafność zadawanych pytań).
  7. Kultura i sztuka – kategoria dedykowana etiudom filmowym, czyli krótkim formom wideo o wysokich walorach artystycznych, tematycznie związanym z szeroko pojętą kulturą i sztuką (muzyka, kino, teatr, taniec, literatura, architektura, malarstwo, sztuki wizualne itp.). W tej kategorii można zgłaszać również formy fabularne i/lub fabularyzowane.
  8. Wideoklip – materiały filmowe zrealizowane jako wizualizacja utworu muzycznego (teledyski).
  9. Vertical video – materiały wideo nagrywane w pionie (np. wideo z TikToka, Instagrama, shorty z YouTube’a) o dowolnej tematyce o maksymalnej długości 3 minut. W tej kategorii jurorzy dodatkowo zwracają uwagę na celowość wykorzystania formatu wertykalnego dla atrakcyjności materiału filmowego i prezentowanego tematu.
  10. Odpowiedzialność społeczna – wideo prezentujące/promujące działania skierowane na dobro ogółu (społeczności, środowiska, planety) i pomaganie innym. Do tej kategorii nie powinny być zgłaszane filmy edukacyjne.

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Widzów – zostanie przyznana materiałowi wideo, który uzyska największą liczbę głosów w głosowaniu przeprowadzonym na stronie www.grandvideoawards.pl. Każdy uczestnik głosowania może oddać jeden głos.

Nagroda za Kanał Roku – odbierze ją osoba o niekwestionowanych dokonaniach, wyznaczająca trendy i ciesząca się wpływem na innych twórców wideo.

ZGŁOSZENIA FILMÓW W KONKURSIE GRAND VIDEO AWARDS 2024
PRZYJMUJEMY DO PÓŁNOCY 4 WRZEŚNIA 2024 ROKU.