o konkursie

Strona główna  >  Konkurs  >  O konkursie

Grand Video Awards to Ogólnopolski Konkurs Twórców Wideo w Sieci

Ideą GVA jest uhonorowanie tych najbardziej kreatywnych, oryginalnych i nowatorskich autorów oraz promocja najlepszej twórczości wideo w polskim Internecie.

JAKOŚĆ WIDEO – JAKOŚĆ KANAŁU – JAKOŚĆ WIDZA

GVA to odpowiedź na najnowszy trend marketingowy w sieci, w którym wysoka jakość materiału wideo (a co za tym idzie potencjał marketingowy grupy docelowej kanału) staje się ważna na równi z liczbą jego odtworzeń w sieci.

PARTNERSTWO NAJWIĘKSZYCH SIECI MCN

GVA to jedyny konkurs współorganizowany z czołowymi sieciami MCN. Największe z nich posiadają do 2000 zrzeszonych artystów. Łączny zasięg to 32 mln stałych widzów.

SPOTKANIE TWÓRCY – MARKETERZY

Na gali rozdania nagród najlepsi twórcy wideo w sieci spotkają się z marketerami zainteresowanymi nowymi kanałami dotarcia do klientów.

PROFESJONALNE JURY

W przeciwieństwie do innych konkursów, gdzie o wynikach decyduje liczba oddanych esemesów lub like’ów, w jury GVA zasiadają specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, eksperci z agencji reklamowych, dyrektorzy zarządzający uznanych marek.

ZAANGAŻOWANA WIDOWNIA

Twórcy najpopularniejszych kanałów angażują do konkursu GVA swoją widownię, która poprzez głosowanie online wybiera zwycięzcę Nagrody Widzów. W pierwszym konkursie otrzymał ją Sylwester Wardęga.


KATEGORIE KONKURSU

Jury ocenia zgłoszone materiały sklasyfikowane w różnorodnych kategoriach.

1. Branded Content (treść z komunikatem marki)

2. Gaming

3. Hobby, podróże, sport

4. Beauty, fashion, food

5. Edukacja, nauka, technika

6. Publicystyka, wideorozmowa

7. Muzyka

8. Wideotutorial

9. Kultura, sztuka

10. Rozrywka i komedia

W trakcie Gali zostaną przyznane również:

Nagroda za Debiut Roku – będzie przyznana twórcy kanału, który utworzył swój kanał w okresie między 16 września 2018 a 8 września 2019.

Nagroda Widzów – zostanie przyznana materiałowi wideo, który uzyska największą liczbę głosów w głosowaniu przeprowadzonym na stronie www.grandvideoawards.pl. Każdy uczestnik głosowania może oddać jeden głos.

Nagroda za Kanał Roku – odbierze ją osoba o niekwestionowanych dokonaniach, wyznaczająca trendy i ciesząca się wpływem na innych twórców wideo.

Warszawa – zostanie przyznana osobie która pokaże np. styl życia, pasje, historie, edukację, kulturę, rozrywkę, sport, wydarzenia, miejsca związane z Warszawą.