o konkursie

Strona główna  >  Konkurs  >  O konkursie

Grand Video Awards to Ogólnopolski Konkurs Twórców Wideo w Sieci

Ideą GVA jest uhonorowanie tych najbardziej kreatywnych, oryginalnych i nowatorskich autorów oraz promocja najlepszej twórczości wideo w polskim Internecie.

JAKOŚĆ WIDEO – JAKOŚĆ KANAŁU – JAKOŚĆ WIDZA

GVA to odpowiedź na najnowszy trend marketingowy w sieci, w którym wysoka jakość materiału wideo (a co za tym idzie potencjał marketingowy grupy docelowej kanału) staje się ważna na równi z liczbą jego odtworzeń w sieci.

PARTNERSTWO NAJWIĘKSZYCH SIECI MCN

GVA to jedyny konkurs współorganizowany z czołowymi sieciami MCN. Największe z nich posiadają do 2000 zrzeszonych artystów. Łączny zasięg to 32 mln stałych widzów.

SPOTKANIE TWÓRCY – MARKETERZY

Na gali rozdania nagród najlepsi twórcy wideo w sieci spotkają się z marketerami zainteresowanymi nowymi kanałami dotarcia do klientów.

PROFESJONALNE JURY

W przeciwieństwie do innych konkursów, gdzie o wynikach decyduje liczba oddanych esemesów lub like’ów, w jury GVA zasiadają specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, eksperci z agencji reklamowych, dyrektorzy zarządzający uznanych marek.

ZAANGAŻOWANA WIDOWNIA

Twórcy najpopularniejszych kanałów angażują do konkursu GVA swoją widownię, która poprzez głosowanie online wybiera zwycięzcę Nagrody Widzów. W pierwszym konkursie otrzymał ją Sylwester Wardęga.


KATEGORIE KONKURSU

Jury ocenia zgłoszone materiały sklasyfikowane w różnorodnych kategoriach.

1. Vlog (np. wideoblog, pamiętnik, dziennik w formie wideo)

2. Gaming (np. recenzje gier, letsplaye)

3. Wideotutorial (np. tutoriale porady, DIY)

4. Lifestyle (np. styl życia, celebrity, fashion, beauty)

5. Wideo popularnonaukowe (np. naukowe, historyczne, edukacyjne)

6. Hobby (np. sport, podróże, pasje)

7. Kultura (np. recenzje, rozmowy z autorami, tłumaczenia publikacji, relacje z wydarzeń kulturalnych)

8 Rozrywka (np. sondy uliczne, pranki, satyra, stand–up)

8. Publicystyka, wideorozmowa

9. Branded content (treści z komunikatem marki)

W trakcie Gali zostaną przyznane również:

Nagroda za Debiut Roku - będzie przyznana twórcy kanału, który utworzył swój kanał w okresie między 16 września 2017 a 15 września 2018

Nagroda Widzów – zostanie przyznana materiałowi wideo, który uzyska największą liczbę głosów w głosowaniu przeprowadzonym na stronie www.grandvideoawards.pl. Każdy uczestnik głosowania może oddać jeden głos.

Nagroda za Osobowość Roku – odbierze ją osoba o niekwestionowanych dokonaniach, wyznaczająca trendy i ciesząca się wpływem na innych twórców wideo.

Zielona Warszawa – zostanie przyznana osobie która pokaże np. styl życia, pasje, historie, edukację, kulturę, rozrywkę, sport, wydarzenia, miejsca związane z Warszawą


Zgłoszenia filmów w konkursie Grand Video Awards 2018
przyjmujemy do północy 16 września 2018 roku.